Η Angelina Jolie επιστρέφει στη μεγάλη οθόνη με ένα θρίλερ
![Angelina Jolie angelina-Jolie](/fu/t/141498/1200/10000/00000000005a2dd8/1/angelina-Jolie.jpg)
Ο υποψήφιος για Όσκαρ σεναριογράφος των «Sicario» και «Πάση θυσία» θα σκηνοθετήσει το «Those Who Wish Me Dead».
Μετά από μια απουσία τεσσάρων ετών, η Angelina Jolie θα επιστρέψει στη μεγάλη οθόνη με το θρίλερ «Those Who Wish Me Dead», όπου θα συνεργαστεί με τον Taylor Sheridan, σεναριογράφο ταινιών όπως τα «Πάση θυσία» και «Sicario» . Η χολιγουντιανή σταρ θα πρωταγωνιστήσει στην ταινία, ενώ ο Sheridan έγραψε το σενάριο και θα σκηνοθετήσει.
Η ταινία είναι βασισμένη σε μυθιστόρημα του Michael Koryta που επικεντρώνεται σε μια έφηβη σε πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων η οποία έρχεται αντιμέτωπη με δολοφόνους σε δάσος όπου έχει ξεσπάσει πυρκαγιά. Η έφηβη λαμβάνει βοήθεια από κάποια γυναίκα στο δασοφυλακείο, όμως, σύμφωνα με άρθρο του Hollywood Reporter, υπάρχουν σημαντικές διαφορές.
![](/fu/p/141499/1200/10000/00000000005a2ddb/1/by-the-sea-brad-pitt-angelina-Jolie.jpg)
Τελευταία ταινία της Jolie ήταν το «Δίπλα στην θάλασσα» με τον Brad Pitt.
Δεδομένης της συμμετοχής της Jolie, η οποία προορίζεται για τον ρόλο της γυναίκας στο δασοφυλακείο, η ταινία ενδέχεται να εστιάσει περισσότερο στον δικό της χαρακτήρα. Ο Sheridan έχει τονίσει πως στην ταινία κυριαρχούν οι χαρακτήρες των γυναικών, ενώ υποσχέθηκε πως θα έχει πλούσιο σασπένς.
Η τελευταία κινηματογραφική εμφάνιση της Jolie ήταν στο δράμα «Δίπλα στη θάλασσα» που έγραψε και σκηνοθέτησε η ίδια το 2015, πλάι στον τότε σύζυγό της, Brad Pitt. Επόμενος ρόλος της 43χρονης ηθοποιού θα είναι στο σίκουελ του «Maleficent» που κυκλοφορεί το 2020.