Paul McCartney και Muse ερμηνεύουν Beatles
![Paul McCartney, Matt Bellamy paul-mccartney-matt-bellamy](/fu/t/116864/1200/10000/0000000000586dfd/1/paul-mccartney-matt-bellamy.jpg)
Το πρώην «Σκαθάρι» έπαιξε το «Helter Skelter» με τους Dr. Pepper’s Jaded Hearts Club Band.
Ο Sir Paul McCartney είχε την υποστήριξη των Matt Bellamy και Dom Howard των Muse σε μια διασκευή του «Helter Skelter» των Beatles, σε συναυλία που έδωσε την Τρίτη.
![](/fu/p/116865/1200/10000/0000000000586e01/1/paul-mccartney-matt-bellamy.jpg)
Όπως φαίνεται στο βίντεο, ο McCartney αναλαμβάνει τα φωνητικά, ενώ ο frontman των Muse παίζει μπάσο και ο Howard βρίσκεται πίσω από τύμπανα. Στη σχετική ανάρτησή του στο Instagram ο Bellamy εξέφρασε την χαρά του που έπαιξε με τον McCartney, τον οποίο χαρακτήρισε «ζωντανό θρύλο».
![](/fu/p/101977/1200/10000/0000000000575cdc/1/muse.jpg)
Οι Muse συνεργάζονται με τον παραγωγό Rich Costey πάνω στον επόμενο δίσκο τους.
Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που οι τρεις εμφανίζονται μαζί, αφού οι Dr. Pepper’s Jaded Hearts Club Band – όπως λέγεται το supergroup – έδωσαν μια συναυλία τον περασμένο Σεπτέμβριο με τον Miles Kane στα φωνητικά. Στο group έχουν συμμετάσχει επίσης ο Chris Cester των Jet, ο Ilan Rubin των Nine Inch Nails και ο Sean Payne των Zutons.
Μπορείτε να δείτε ένα βίντεο από την κοινή εμφάνιση τους πατώντας εδώ.