Ο Spider-Man έβγαλε χριστουγεννιάτικο άλμπουμ
![Spider-Man Into The Spider-Verse spider-man-into-the-spider-verse](/fu/t/139193/1200/10000/000000000059ecd1/1/spider-man-into-the-spider-verse.jpg)
Το λαμπερό καστ του «Spider-Man: Μέσα στο αραχνο-σύμπαν» κυκλοφόρησε ένα EP με χριστουγεννιάτικα τραγούδια.
Στην νέα ταινία «Spider-Man: Μέσα στο αραχνο-σύμπαν», ο εμβληματικός ήρωας της Marvel συναντά πολλές διαφορετικές εκδοχές του εαυτού του από άλλες διαστάσεις και μια από τις ιδέες που σκαρφίζεται είναι να ηχογραφήσει ένα χριστουγεννιάτικο δίσκο. Η επιθυμία του Spider-Man τελικά πραγματοποιήθηκε με το καστ της ταινίας να κυκλοφορεί το «Spider-Man: Into the Spider-Verse – A Very Spidey Christmas EP».
Ακούστε τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια του Spider-Man μέσω Spotify.
![](/fu/p/139088/1200/10000/000000000059eb31/1/spider-man-into-the-spider-verse.jpg)
Στο EP συμπεριλαμβάνονται πέντε τραγούδια με τον Chris Pine να ερμηνεύει τα «Spidey-Bells (A Hero’s Lament)» και «Up on the House Top», ο Jake Johnson το «Deck The Halls» και ο Shameik Moore το «Joy To The World», ενώ ο Jorma Taccone των Lonely Island (ο οποίος παίζει τον ρόλο του εχθρού του Spider-Man, Green Goblin) αφηγείται το «The Night Before Christmas 1967».