Υπέρλαμπρο καστ στην νέα ταινία του Wes Anderson
![Murray Johannson Keitel murray-Johannson-keitel](/fu/t/90774/1200/10000/000000000056959d/1/murray-Johannson-keitel.jpg)
Bill Murray, Scarlett Johansson και Harvey Keitel θα δανείσουν τις φωνές τους στο «Isle of Dogs».
Η νέα stop-motion animated ταινία του Wes Anderson με τίτλο «Isle of Dogs» θα έχει ένα υπέρλαμπρο καστ, το οποίο ανακοίνωσε ο ίδιος μέσω βίντεο. Το «Isle of Dogs» θα είναι η ένατη ταινία του Wes Anderson και αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2018.
Στην ταινία θα συμμετάσχουν δανείζοντας τις φωνές τους ο Bill Murray, η Yoko Ono, ο Bryan Cranston, η Tilda Swinton, η Frances McDormand, η Scarlett Johansson, η Greta Gerwig, ο Jeff Goldblum ο F. Murray Abraham, καθώς και ο Harvey Keitel, ο Akira Ito, ο Akira Takayama, o Koyu Rankin, η Courtney B. Vance και ο Edward Norton.
![](/fu/p/90775/1200/10000/00000000005695a1/1/isle-dogs.jpg)
To «Isle of Dogs» θα κυκλοφορήσει το 2018
Ένας τυχερός θα έχει μάλιστα την δυνατότητα να παίξει ένα ρόλο στην ταινία, αγοράζοντας έναν ειδικό λαχνό μέσω του CrowdWise. Όπως εξήγησε ο σκηνοθέτης, τα έσοδα αυτού του διαγωνισμού θα πάνε στο ίδρυμα του Martin Scorsese για την διατήρηση και αναπαλαίωση παλαιών ταινιών.